Legende
| Auto | V2L | V2H | V2G | BE | Bron |
|---|---|---|---|---|---|
| Renault Megane E-Tech Sinds de 2025-update: V2L 3,7 kW (adapter meegeleverd) + 11 kW AC-bidi aan boord (22 kW optie). Mobilize V2G live in FR, uitrol DE/UK/NL 2026 — BE niet. Oudere Méganes: geen V2L. | ✓ Ja 3.7 kW | ✓ Ja Mobilize PowerBox (AC-bidi, 11 kW aan boord) | ✓ Ja ISO 15118-20 (AC) | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Renault Scenic E-Tech 2025-update: V2L-adapter meegeleverd, 11 kW AC-bidi standaard (22 kW optie). Volgt de Mobilize-V2G-uitrol (FR live; DE/UK/NL 2026; BE niet). | ✓ Ja 3.7 kW | ✓ Ja Mobilize PowerBox (AC-bidi, 11 kW aan boord) | ✓ Ja ISO 15118-20 (AC) | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Volkswagen ID.3 V2L tot 3,6 kW in de nieuwe ID.-modellen met de nieuwste softwaregeneratie (bij de ID.3: de opvolger ID.3 Neo): 230V-stopcontact binnenin en, met een aparte adapter, via de laadaansluiting (Volkswagen, persbericht 12/03/2026). V2H (DC) sinds 2023 bij 77 kWh + sw 3.5 (DE). V2G commercieel va. Q4 2026 via Elli (DE, pre-registratie open, claim €700-900/jr). | ✓ Ja 3.6 kW | ✓ Ja DC-bidi wallbox (E3/DC + HagerEnergy HEMS), 77 kWh + sw 3.5+ | ⧗ Roadmap ISO 15118-20 | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Volkswagen ID.4 V2L tot 3,6 kW met de nieuwste softwaregeneratie; de ID.4 is daarmee al te bestellen (Volkswagen, persbericht 12/03/2026). V2H via DC bij 77 kWh (DE), V2G via Elli va. Q4 2026 (DE eerst). ±1 mln MEB's zijn 'bidi-ready'. | ✓ Ja 3.6 kW | ✓ Ja DC-bidi wallbox (E3/DC + HagerEnergy HEMS), 77 kWh + sw 3.5+ | ⧗ Roadmap ISO 15118-20 | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Volkswagen ID.7 V2L tot 3,6 kW met de nieuwste softwaregeneratie; de ID.7 is daarmee al te bestellen (Volkswagen, persbericht 12/03/2026): 230V-stopcontact binnenin + aparte adapter. V2H (DC) bij 77/86 kWh (DE). V2G commercieel va. Q4 2026 via Elli (DE). | ✓ Ja 3.6 kW | ✓ Ja DC-bidi wallbox (E3/DC + HagerEnergy HEMS), 77 kWh + sw 3.5+ | ⧗ Roadmap ISO 15118-20 | ✓ | link secundair |
| Skoda Enyaq V2L komt met de MY2026-update (va. mid-2026): 230V-contact in koffer óf adapter, vermogen n.n.b. (vermoedelijk 3,6 kW). V2H (DC) via MOON POWER Ambibox voor Enyaq 85/85x (DE/AT). V2G volgt het VW-groep/Elli-traject. | ⧗ Roadmap | ✓ Ja MOON POWER Ambibox DC-wallbox (DE/AT), enkel 85/85x | ⧗ Roadmap ISO 15118-20 | ✓ | link secundair |
| Kia EV6 V2L 3,6 kW standaard: intern stopcontact + externe adapter. V2G niet commercieel in EU (juni 2026); Kia-V2G loopt via UK (Octopus) en NL-pilot met de EV9. | ✓ Ja 3.6 kW | ⧗ Roadmap CCS-bidi (Quasar 2) | ⧗ Roadmap ISO 15118-20 | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Hyundai Ioniq 5 V2L 3,6 kW: intern (onder achterbank) + extern via adapter; externe poort werkt ook met auto uit. V2G niet commercieel in EU; Ioniq 5 LR staat wel op de UK Octopus-compatibiliteitslijst. | ✓ Ja 3.6 kW | ⧗ Roadmap CCS-bidi | ⧗ Roadmap ISO 15118-20 | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Hyundai Ioniq 6 Zelfde E-GMP-platform als Ioniq 5: V2L 3,6 kW intern + adapter. Geen commercieel V2G-aanbod in EU (juni 2026); pilot loopt via Ioniq 9/EV9 in NL. | ✓ Ja 3.6 kW | ⧗ Roadmap CCS-bidi | ⧗ Roadmap ISO 15118-20 | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Cupra Born MY2026 krijgt V2L via adapter (vermogen nog niet officieel); oudere Borns niet. V2H/V2G volgen het VW-groep/Elli-traject (MEB-platform). | ✓ Ja | ⧗ Roadmap DC-bidi (VW-groep, 77 kWh) | ⧗ Roadmap ISO 15118-20 | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Nissan Ariya 2026-update voegt V2L toe (vermogen n.n.b.). V2G start 2026 in het UK via Dreev (joint venture van EDF en NUVVE) met AC-bidi-lader tegen de prijs van een gewone wallbox; de nieuwe Leaf (V2L 3,6 kW) bijt de spits af. | ✓ Ja | ⧗ Roadmap AC-bidi wallbox (Nissan × Dreev) | ⧗ Roadmap AC-bidi (UK G99-gecertificeerd) | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Polestar 3 Geen officiële V2L in EU; hardware is wel bidi-capabel (Ambibox-labtest: tot 10,3 kW ontladen). V2H enkel in de VS via dcbel Ara — geen commercieel EU-aanbod (juni 2026). | ✗ Nee | ✓ Ja dcbel Ara Home Energy Station (enkel VS) | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| BYD Atto 3 V2L 3,3 kW standaard via adapter (BYD-brede spec, juni 2026). V2H enkel via Ambibox-trial, niet commercieel. V2G: BYD's enige aanbod (Octopus, UK) geldt voor de Dolphin. | ✓ Ja 3.3 kW | ⧗ Roadmap Ambibox (trial, DE) | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-datasheet |
| Hyundai Kona Electric Tweede generatie (2023+) heeft V2L tot 3,6 kW: intern stopcontact + adapter. Eerste generatie (2018-2023) niet. Geen V2H/V2G. | ✓ Ja 3.6 kW | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Peugeot e-208 V2L tot 3 kW via adapter (Stellantis rolt uit: e-308/e-408 volgden Q1 2026). V2H/V2G: geen aankondiging voor het CMP-platform. | ✓ Ja 3.0 kW | ? Onbekend | ? Onbekend | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Peugeot e-3008 V2L (tot 3 kW) standaard sinds eind 2025, samen met batterijvoorverwarming. Geen V2H/V2G-aankondiging voor STLA Medium. | ✓ Ja 3.0 kW | ? Onbekend | ? Onbekend | ✓ | link secundair |
| Kia Niro EV V2L ±3 kW: intern stopcontact + optionele adapter — lager dan de E-GMP-modellen (3,6 kW). Geen V2H/V2G in huidige hardware. | ✓ Ja 3.0 kW | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| MG MG4 Electric Officieel MG-maximum: 9 A / 2,2 kW via adapter — het laagste van de budgetklasse. Geen V2H/V2G-hardware. | ✓ Ja 2.2 kW | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link secundair |
| MG MG5 Electric Zelfde V2L-spec als MG4: 9 A / 2,2 kW via adapter. Geen V2H/V2G. | ✓ Ja 2.2 kW | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link secundair |
| MG ZS EV V2L 2,2 kW via adapter, maar bij sommige leveringen vanaf medio 2023 is V2L uitgeschakeld — check per exemplaar bij de dealer. | ✓ Ja 2.2 kW | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link secundair |
| BYD Seal V2L 3,3 kW standaard. Geen V2H/V2G-aanbod voor de Seal; BYD's V2G-bundel met Octopus (UK) geldt enkel voor de Dolphin. | ✓ Ja 3.3 kW | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-datasheet |
| Toyota bZ4X Enkel MY2026: intern stopcontact in de koffer, 1,5 kW (7 A) — het laagste V2L-vermogen op de markt. Oudere bZ4X's (2022-2025) hebben géén V2L. Toyota sluit V2H/V2G expliciet uit. | ✓ Ja 1.5 kW | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-datasheet |
| Tesla Model 3 Geen V2L in EU. VS: PowerShare-programma; Model 3 heeft 'PCS2Lite'-hardware maar die is niet geactiveerd. Niet-officiële EU-ontlaadadapters (±2-4 kW) = garantierisico. | ✗ Nee | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link secundair |
| Tesla Model Y Geen V2L in EU. VS: Model Y Performance/L krijgt een officiële PowerShare-V2L-adapter. V2H enkel Cybertruck (VS, Powershare Gateway) — niet in Europa. | ✗ Nee | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link secundair |
| Volvo EX30 V2L komt via OTA-update in de zomer van 2026, ook voor bestaande EX30's; vermogen n.n.b. Volvo's V2H-aanbod (EX90 + dcbel) blijft VS-only. | ⧗ Roadmap | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link secundair |
| Polestar 2 Geen bidi op huidig platform; geen officiële V2L in EU. | ✗ Nee | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-datasheet |
| Polestar 4 Hardware bidi-capabel (Ambibox-labtest met Polestar 3/4 succesvol), maar geen officieel V2L/V2H/V2G-aanbod in EU. | ✗ Nee | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link onafhankelijke-test |
| BMW i4 BMW heeft geen bidirectionele update voor het Gen5-platform (i4/iX1/i5/iX) aangekondigd. De Neue Klasse iX3 heeft wél V2L + commercieel V2G (DE via E.ON, tot €720/jr). | ✗ Nee | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| BMW iX1 BMW heeft geen bidirectionele update voor het huidige Gen5-platform aangekondigd. Opvolger op Neue Klasse-platform wel. | ✗ Nee | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Mercedes-Benz EQA EVA-platform: geen bidi. Mercedes kondigde in 2025 met The Mobility House V1G- en V2G-diensten aan voor de nieuwe generatie, zoals de nieuwe elektrische CLA; bidirectioneel laden komt na de marktintroductie via een OTA-update (electrive, 06/05/2025). | ✗ Nee | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link secundair |
| Citroën ë-C4 Nog geen V2L aangekondigd voor Citroën (juni 2026). Stellantis rolt V2L merk-per-merk uit — zustermodel Peugeot e-208 (zelfde platform) kreeg het al. | ✗ Nee | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Opel Astra Electric Nog geen V2L aangekondigd voor Opel (juni 2026). Stellantis rolt V2L merk-per-merk uit; Peugeot-zustermodellen kregen het al (tot 3 kW). | ✗ Nee | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-persbericht |
| Ford Mustang Mach-E Mach-E heeft geen V2L. Fords 'Pro Power Onboard' (2,3 kW) zit op de Explorer/Capri (standaard sinds de 2026-update); F-150 Lightning-V2H blijft VS-only. | ✗ Nee | ✗ Nee | ✗ Nee | ✓ | link fabrikant-datasheet |
Hoe te lezen
De kolommen V2L, V2H en V2G tonen voor elk model de huidige status. "Roadmap" betekent dat de hardware het aankan maar commerciële uitrol nog niet is afgerond — vaak afhankelijk van een software-update of partner-wallbox.
V2L is de minst-eisende functie: je hebt enkel een V2L-adapter nodig (bij sommige modellen een ingebouwd 230V-stopcontact) en je kan apparaten voeden tot het opgegeven vermogen. Geen Fluvius-aanmelding, geen keuring. Nieuw in het onderwerp? Lees eerst wat V2L precies is.
V2H vereist een bidirectionele lader (CCS-DC zoals Wallbox Quasar 2, of AC-bidi zoals Mobilize PowerBox). In België: Fluvius-aanmelding + C10/11-conforme installatie verplicht.
V2G legt daarbovenop een teruglevering- of aggregator-contract. Een commercieel V2G-aanbod voor particulieren vonden we in België op 16/10/2026 niet; in Duitsland bestaat er wel een (BMW × E.ON, zie hieronder). De volledige marktstand lees je in de stand van bidirectioneel laden.
V2L is mainstream geworden
Twee voorbeelden uit 2026: Škoda gaf de Elroq en Enyaq van modeljaar 2026 V2L via een 230V-stopcontact in de koffer of een adapter op de laadpoort (newmobility.news, 30/03/2026). Volvo zei dat V2L met een OTA-update ook naar bestaande EX30's komt; daarvoor is een V2L-adapter nodig (InsideEVs, 26/02/2026).
Het vermogen verschilt per model. In de matrix hierboven staat het per auto, samen met de bron van die rij.
Welke adapter je nodig hebt en wat die kost (€95-205), lees je in onze V2L-adaptervergelijking.
2026 is het commerciële V2G-doorbraakjaar — zonder België
Buiten België zijn er V2G-aanbiedingen, aankondigingen en pilots:
- Frankrijk: Renault kondigde Mobilize V2G voor de Renault 5 aan, met start in Frankrijk en Duitsland (Renault, persbericht 13/06/2023) — zie onze analyse Renault 5 V2G in België
- Duitsland: BMW iX3 × E.ON: een bonus tot €720 per jaar voor wie de auto met V2G aan laat inpluggen, ook als er geen stroom wordt uitgewisseld (BMW Group, persbericht 10/09/2025; IAA Mobility, 13/02/2026, officiële lancering). VW × Elli volgt vanaf het vierde kwartaal van 2026; marktschattingen noemen in het beste geval €700-900 per jaar (Volkswagen, 2026)
- VK: Nissan × Dreev: Nissan kondigde in oktober 2024 aan dat het vanaf 2026 betaalbare tweerichtingslading aanbiedt, te beginnen in het VK (Nissan, persbericht 10/10/2024)
- Nederland: Vattenfall lanceerde op 28 mei 2026 een pilot voor maximaal 80 huishoudens met een Kia EV9 of Hyundai Ioniq 9; tijdens de zes maanden wordt thuis geladen stroom terugbetaald tot maximaal €500 (Vattenfall, persbericht 28/05/2026)
In Vlaanderen is bidirectioneel laden volgens de Vlaamse minister van Energie al mogelijk (Vlaams Parlement, antwoord op schriftelijke vraag nr. 721), maar een commercieel V2G-aanbod voor particulieren vonden we in België op 16/10/2026 niet. Koopadvies: kies een bidi-ready auto, maar reken er voorlopig niet op dat je met V2G in België geld verdient. Details in onze gids V2G-regelgeving in België.
Waarom hebben Tesla’s geen V2L, V2H of V2G in Europa?
Tesla houdt in Europa vast aan de Powerwall-strategie: thuisbatterij + zonnedak + auto als losse systemen. In de VS beweegt er intussen wél iets onder de naam PowerShare: de Cybertruck heeft V2H, de Model Y Performance/L krijgt een officiële V2L-adapter en de Model 3 bevat "PCS2Lite"-hardware die (nog) niet geactiveerd is. Voor Europa is niets aangekondigd. Let op: de niet-officiële ontlaadadapters (±2-4 kW) uit webshops zijn een garantierisico.
Wat met BMW Neue Klasse en Mercedes?
BMW’s nieuwe iX3 (Neue Klasse) is sinds februari 2026 in Duitsland de auto van het eerste commerciële V2G-aanbod voor particulieren (E.ON, bonus tot €720 per jaar; IAA Mobility, 13/02/2026). BMW noemt voor de Neue Klasse V2L, V2H en V2G (BMW Group, persbericht 21/03/2024). Belangrijk voor wie nu een BMW overweegt: BMW heeft geen bidirectionele update voor de Gen5-modellen (i4, iX1, i5, iX) aangekondigd. Mercedes kondigde in 2025 samen met The Mobility House V1G- en V2G-diensten aan voor de nieuwe generatie, zoals de nieuwe elektrische CLA; bidirectioneel laden komt pas na de marktintroductie via een OTA-update, afhankelijk van de regels per land (electrive, 06/05/2025). Polestar 3 en 4 werden in 2024 met een Ambibox-lader getest op V2H en V2G; bij de V2H-test ontlaadden ze tussen 0,3 en 10,3 kW (ZECAR, 03/09/2024).
Ontbreekt jouw model?
Deze matrix dekt de BE-relevante mainstream. Nog niet als rij opgenomen maar wél met V2L: Dacia Spring (3,7 kW, facelift), Hyundai Inster (3,6 kW), Kia EV3 (3,6 kW), BYD Dolphin en Dolphin Surf (3,3 kW), Zeekr (3,3 kW, BE-lancering januari 2026), Xpeng en Leapmotor (3,3 kW). Zonder bidi-hardware of publieke roadmap: Maxus, Subaru Solterra, GWM Ora, Fiat 500e, Citroën ë-C3, Toyota Urban Cruiser. Suggesties? Mail ons — we voegen graag rijen toe zodra er een primaire bron is.
Gerelateerd
- Pilaargids bidirectioneel laden België
- De stand van bidirectioneel laden (juni 2026)
- Wat is V2L? Uitleg + praktijkvoorbeelden
- Hyundai Ioniq 5 V2L in de praktijk
- Kia EV6 V2L in de praktijk
- Renault 5 V2G: wat kan al in België?
- V2G-regelgeving in België
- V2H-ROI-calculator
- Beste V2L-adapter: vergelijking
- Vergelijking bidirectionele thuisladers